Opettajat, ryhmänohjaajat ja opot
- Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@nokiankaupunki.fi
- poikkeus: opettajan Vuori Marjo osoitteessa on lisäksi kirjain k (marjo.k.vuori@nokiankaup…)
- poikkeus: opettajan Peltonen Janne osoite on janne.a.peltonen @tampere.fi (Tredu)
- poikkeus: opettajan Salminen Aleksi osoite on etunimi.sukunimi@tampere.fi (Tredu)
- poikkeus: opettajan Kauranen Jarkko osoite on etunimi.sukunimi@tampere.fi (Tredu)
- poikkeus: opettajan Turunen Lotta osoite on etunimi.sukunimi@tampere.fi (Tredu)
- Wilma-viestillä tavoitat parhaiten.
Sisältö
Opettajat 2023–2024
Nimi | Lyhenne | Opetettavat aineet (lisätiedot) |
---|---|---|
Aapajärvi Jouni | JAA | historia, yhteiskuntaoppi (apulaisrehtori) |
Attila Ursula | UAT | englanti, ranska |
Eriksson-Rossi Piia | PEK | musiikki |
Grigoriadou Kira | KRG | matematiikka, fysiikka |
Heiskanen Aleksi | AHE | fysiikka, kemia, matematiikka, tietotekniikka |
Hoskonen Noora | NHO | opinto-ohjaus |
Huovinen Johanna | HJO | matematiikka, kemia (Anni Kellbergin sijainen periodit 1–4) |
Isoranta Kirsi | KIS | äidinkieli ja kirjallisuus, teatteri-ilmaisu (vararehtori) |
Jalo Paula | PJA | äidinkieli ja kirjallisuus, historia, teatteri-ilmaisu |
Jokinen Anu | AJO | opinto-ohjaus |
Järvinen Leena | LJÄ | biologia, maantiede, terveystieto |
Kaitainen Eveliina | EKA | englanti, venäjä |
Kannisto Marianne | MKA | englanti, espanja |
Karjalainen Niko | NIK | filosofia, historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto |
Kauranen Jarkko | JAK | matematiikka (kaksoistutkinto) (sähköposti poikkeus ks. yllä) |
Kellberg Anni | AKE | matematiikka, kemia (virkavapaalla periodit 1–4) |
Laakso Harri | HLA | liikunta |
Landvik Heidi | HLV | ruotsi, englanti |
Leinonen Kaisa | KLE | biologia, maantiede |
Leinonen Sanna | LSA | erityisopetus |
Parkkinen Jukka | JPA | matematiikka |
Peltonen Janne | JPE | äidinkieli ja kirjallisuus (sähköposti poikkeus, ks. yllä) |
Pirttilahti Nina | NPI | liikunta, terveystieto |
Polvivaara Lauri | LP | filosofia, resurssiopettaja tiimijaksolla |
Rautonen Satu | RSA | matematiikka (kotisivujen päivitys) (virkavapaalla 4.9.2023–31.5.2024) |
Sainio Juha | JSA | rehtori |
Salminen Aleksi | SAL | matematiikka (kaksoistutkinto) (sähköposti poikkeus ks. yllä) |
Salonen Keijo | KSA | kemia, fysiikka, matematiikka |
Teiri Liisa | LTE | englanti, ranska |
Tiainen Leena | LTI | ruotsi, saksa |
Turunen Lotta | TLO | äidinkieli ja kirjallisuus (kaksoistutkinto) |
Vaaramäki Emma | ELE | matematiikka (Satu Rautosen sijainen 4.9.2023–31.5.2024) |
Vehkasalo Lauri | LVE | historia, yhteiskuntaoppi |
Vesamaa Heli | HVE | kuvataide |
Viljakainen Tiia | TVI | opinto-ohjaus |
Virkkula Janne | VJA | uskonto |
Vuori Marjo | MVU | psykologia, uskonto, elämänkatsomustieto (sähköposti poikkeus marjo.k.vuori@…) |
Vuorinen Eija | EVU | äidinkieli ja kirjallisuus, historia, teatteri-ilmaisu |
Ryhmänohjaajat ja kotiluokat 2023–2024
Ryhmä | Ryhmänohjaaja | Kotiluokka |
---|---|---|
23A | Liisa Teiri | 2032 Andromeda |
23B | Kira Grigoriadou | 1022 Sekstantti |
23C | Johanna Huovinen | 1066 Kompassi |
23D | Lauri Vehkasalo | 2009 Seitsemän sisarta |
23E | Nina Pirttilahti | 2011 Taivaankattila |
23F | Janne Peltonen | 1099 Lyyra |
23G | Marianne Kannisto | 1021 Kuvanveistäjä |
23K | Lotta Turunen | – |
22A | Kirsi Isoranta | 2008 Seulaset |
22B | Eija Vuorinen | 2010 Väinämöisen virsu |
22C | Heidi Landvik | 2025 Elektra |
22D | Leena Tiainen | 2024 Vega |
22E | Eveliina Kaitainen | 2012 Astra |
22F | Ursula Attila | 2031 Pluto |
22G | Kaisa Leinonen | 1068 Ilves |
22K | Lotta Turunen | – |
21A | Satu Rautonen & Emma Vaaramäki | 1036 Norma |
21B | Aleksi Heiskanen | 1069 Heilurikello |
21C | Niko Karjalainen | 2069 Orion |
21D | Leena Järvinen | 1037 Feeniks |
21E | Marjo Vuori | 2070 Paratiisilintu |
21F | Jouni Aapajärvi | 1071 Vaaka |
21K | Lotta Turunen | – |
20A | Sanna Leinonen | 2043 neukkari (vain 9.8., sen jälkeen 2008 Seulaset, eri aikaan kuin ryhmä 22A) |
ROTO eli ryhmänojaajan tuokio pidetään ruokatunnilla, ks. ROTO-ryhmien ajat.
Ryhmien opinto-ohjaajat 2023–2024
Opinto-ohjaaja | Ohjattavat ryhmät |
---|---|
Anu Jokinen | 23A, 23C, 22E, 22F, 22G, 21A, 21C, 21F, 21K, 20A* |
Tiia Viljakainen | 23B, 23E, 22A, 22B, 22C, 21B, 21D, 22K, 20A* |
Noora Hoskonen | 23D, 23F, 23G, 22D, 21E, 23K, 20A* |
*) Nelosilla opo säilyy samana kuin aiemmin.
Ks. opinto-ohjaus Nokian lukiossa.